Marka Tescil Mersin, 0 324 328 36 00 , Mersin Marka Tescil , Marka Tescili Mersin , Mersin Marka Tescili , Patent Tescil Mersin , Mersin Patent Tescil , Marka Patent Mersin , Mersin Marka Tescil

Patent Teşvikleri

Patent Teşvikleri

Patent Teşvikleri ülkemizde ulusal ve ülkeler arası patent müracaatları sayısının arttırılması, kişi veya firmaların patent müracaatı yapmasına teşvik edilmesi amacıyla hazırlanmıştır. Mersin patent vekilliği firmamız teşvikler kapsamında hizmet vermektedir.

Bu teşvik desteklerinden, Türk vatandaşları ile ülkemizde faaliyette olan firmalar ile Türk şirketleri faydalanabilir.

Yalnız patent müracaatlarını kapsayan teşvik destekleri birer senelik olarak kararlaştırılan teşvik dönemi kapsamında tüzel şahıslar en çok 20 kez, gerçek şahıslar ise de en çok 5 defa müracaat için teşvik desteklerinden faydalanabileceklerdir.

TÜBİTAK’ın Teşvikleri

Teşvik müracaat sahiplerinin, TÜBİTAK’a patent tescili adına başvurmadan evvel Türk Patent ve Marka Kurumu’na patent müracaat yapmış olmaları aynı zamanda patent müracaat ücretinin ödenmiş olması gerekir. Bu işlemlerden sonra şekli uygunluk hükmü ile beraber patent müracaat sahibinin TÜBİTAK tarafına patent teşvikleri başvurusu yapması gerekmektedir.

KOSGEB’in Teşvikleri

KOSGEB teşvikleri sistemi çerçevesinde patent belgesi alınmasının ardından verilmektedir. Teşvik destekleri patent müracaatlarında, WİPO (Avrupa Patent Sözleşmesi) kapsamında gerçekleşecek bölgesel patent müracaatları ile üçlü patent müracaatları desteklenecektir.

Ulusal patent müracaatları ile ülkeler arası ya da bölgesel patent müracaatlarının ilk aşamasında ücretler adına verilen geri ödemesiz teşvikler kapsamına dahil olan patent vekili firmamız aracılığı ile yapılması durumunda ek destek sağlanacaktır.

Ülkeler arası ya da bölgesel patent müracaatlarının, araştırma raporu yazılmasının ardından sonraki işlem ücretleri adına verilen geri ödemesiz teşvikler kapsamına dahil olan patent müracaatları patent vekilleri Mersin ofisimiz aracılığı ile gerçekleştiyse bu aşamada verilen teşvik vekil firma masraflarında kullanılabilecektir.