Marka Tescil Mersin, 0 324 328 36 00 , Mersin Marka Tescil , Marka Tescili Mersin , Mersin Marka Tescili , Patent Tescil Mersin , Mersin Patent Tescil , Marka Patent Mersin , Mersin Marka Tescil

Patent İzleme

Patent İzleme

Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde ilan aşamasına gelen aylık bültenler aracılığı ile ilana sunulan patent ile faydalı model başvurularını patent izleme hizmetimiz sayesinde takip etmekteyiz. İlana alınan patent müracaatlarının araştırma raporlarına ilan tarihinden başlayarak 6 ay süre boyunca itiraz işlemi yapılabilir. Bu işlemler patent vekili Mersin ofisimizin tarafından yapılmakta, sizlerde tescil ve danışmanlık hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Bunun yanında aynı bültenler aracılığı ile de faydalı model müracaatları da ilana çıkarılmaktadır. Faydalı model ilanlarına ise yayınlandığı tarih itibari ile 6 ay içinde itiraza konu olabilir.

Firmalar alarak sattıkları ürünler ile ilişkili olarak güç vaziyette kalmamaları adına bültenleri izleyerek kendilerine zarar teşkil edebilecek tescil müracaatlarını önceden belirleyerek tescil taleplerini engellemek adına itiraz işlemi yapılabilir.

Bunun adına Mersin Patent firmamız ile anlaşan firma veya kişilere, aylık olarak raporlar ile ilişkili mesleki alanlarında yapılan tescil müracaatlarını bildirmekteyiz. Patentler bunun yanında, ülkeler arası şeklinde de takip hizmeti vermekteyiz. Tüm üretim sektöründe tekniğin son halinin yayına alınmış patentler izlenerek görülebilir.

Kendi üretim işlemi esnasında farklı teknik sorunlar ile karşılaşan firma veya şahıslar tescilli yada yayına çıkarılan patentleri analiz ederek ulaşılabilir alternatifleri görebilirler. Ayrıca yayına çıkarılan patent izleme ile yeni ticari olanaklar elde edilebilir