Marka Tescil Mersin, 0 324 328 36 00 , Mersin Marka Tescil , Marka Tescili Mersin , Mersin Marka Tescili , Patent Tescil Mersin , Mersin Patent Tescil , Marka Patent Mersin , Mersin Marka Tescil

Patent Başvurusu

Patent Başvurusu

Patent başvurusu işlemi, resmi olarak tescil aşamasının başlatılmasıdır. Bu konuda başvuru yapılmadan önce buluşu değerlendirecek patent ön araştırması yapılması gerekir. Patent Mersin firması olarak sizlere kapsamında tescil hizmeti vermekteyiz.

Patent ön sorgulama sonucuna istinaden geliştirme ve buluşun tescili adına gerekli hükümleri taşıması durumunda patent müracaatı öncesinde müracaat dosyasının doğru ve aynı zamanda eksiksiz şekilde, yasata uygun olarak hazırlanması önemlidir.

Patent başvurusu için gerekli evrak ve belgelerin toplanılmasında Mersin patent vekillik firmamızın deneyimli aynı zamanda uzman vekillerimizin yönlendirmesi kapsamında yapılmalıdır.

Patent Başvurusu yapılması için teknik dosya tasarlanırken gerekli süreçleri kısaca ifade etmek gerekirse esas başlıklar alt kısımda yer almaktadır;

Buluş Özeti

Buluş konusunu özet şeklinde açıklayan metindir.

Tarifname Metni

Buluşun ayrıntılı şekilde açıklayan metindir. Patent müracaatında ki önemli hususta ilgili buluşun benzerleri olması durumunda bunlar ile farkları, diğer buluşlara istinaden fırsatları ve aynen olması durumunda dezavantajlarının belirtilmesi, buluşun teknik soruna sunduğu çözümü, teknoloji bakımından sunacağı yeniliklerinin yazılı şekilde belirtilmesidir. Tarifname, teknik açıdan konunun uzmanları tarafından oluşturulması gerekir.

Resimler/Fotolar

Buluşa ilişkin resimler/fotolar

İşlemler

Buluşta korumaya alınması istenen detayların tek tek belirtilmesi, kopyalanmaya maruz kalınması istenmeyen detaylar bu bölümde belirtilmelidir. Taklitlerin engellenmesi bakımından bu bilgilerin patent müracaat adına oluşturulacak dosyada yer alması gerekmektedir.

Evraklar

Patent müracaat adına resmi kurumların  istediği diğer evrakların da tamamlanması gerekir. Bu evraklar, müracaat eden işletmenin veya kişilerin bilgileri, vekaletname şeklindedir.