Marka Tescil Mersin, 0 324 328 36 00 , Mersin Marka Tescil , Marka Tescili Mersin , Mersin Marka Tescili , Patent Tescil Mersin , Mersin Patent Tescil , Marka Patent Mersin , Mersin Marka Tescil

Patent Araştırması

Patent Araştırması

Kuruluşların veya kişilerin, buluşlarını, geliştirmelerin, tasarımlarını veya üretim şekillerini rekabetçi duruma getirebilmeleri açısından mutlaka faaliyet gösterdikleri alanda teknolojik durumu görmeleri patent araştırması ile yapılır. Bu durum için de yapılacak en önemli işlemde Mersin Patent firmamız Mersin marka tescil ofisimizin patent uzmanlarımız tarafından patent sorgulama veya patent ön sorgulama hizmeti alınmasıdır.

Patent Mersin ofisimiz, müracaat edilecek alanda kararlaştırılan anahtar kelimeler ile piyasada faaliyette olan önce kuruluşların belirlenmesi sonucunda ücretsiz şekilde yapılmasına izin verecek patent araştırma hizmetimi sorgulama ekranımızdan yapılmaktadır.

Patent vekili ofisimiz Patent müracaatı yapmadan önce, patenti alınmak istenen buluşun, yer alması durumunda benzerlerinin varlığının heme ulusal hemde ülkeler arası patent veritabanlarımızdan araştırılması yapılabilmektedir. İlgili buluş adına yapılacak ön araştırma sayesinde buluşun dünya genelinde yeni olup olmadığı hususunda, diğer ifade ile usulün bilinmemesi halinde olduğunun tespit edilmesi sağlanır.

Buluş sahiplerimize müracaatları öncesinde patent araştırması işlemini yaparak geliştirme ve buluş hususunda önceden dünya genelinde herhangi bir alanda patent ya da tescil koruması kapsamına alınıp alınmadığı konusundan bilgi sahibi olunur ve marka tescil ve buluş sahiplerimiz rapor şeklinde sunmaktayız.

Hizmetlerimiz, buluşun yeniliğini bozacak, usulün bilindik hali oluşturan patent veya patent müracaatı ve ilan edilmiş belge, makale ya da dokümanların tümünü içeren veritabanlarımız aracılığı gerçekleşir.