Marka Tescil Mersin, 0 324 328 36 00 , Mersin Marka Tescil , Marka Tescili Mersin , Mersin Marka Tescili , Patent Tescil Mersin , Mersin Patent Tescil , Marka Patent Mersin , Mersin Marka Tescil

Neden Marka Tescil

Neden Marka Tescil?

Marka sahibine söz konusu markasının tescil çerçevesinde bulunan ürün ile hizmetler adına asıl sahibinin izni gözetilmeden tüm kullanımları önleme hakkı tanınması Neden Marka Tescil? sorusuna en geniş kapsamlı yanıt olur.  Mersin marka tescil ofisimiz tescil açısında kaliteli hizmetler vermektedir.

Sinai Mülkiyet Kanunu, tescilli markanın asıl sahibine kazandırdığı hakları belirlemiştir. Tescil işlemi ile kazanılacak Marka Koruması için, kullanıma sunulan ticari ibarenin farklı kılıcı özelliğin taklidinin yapılmasına endişe duyulması akabinde, tescili adına müracaat edilmesi gerekir.

Mersin marka tescil ofisimiz aracılığı ile yapılan tescil çerçevesinde yer alan aynı ya da bire bir benzeri ürün veya hizmetler ile ilişkili, tescilli markayı, benzer olanlarını ve toplum nezdinde tescilli marka ile karıştırma olasılığı bulunan bir ibarenin tescilli markanın imajından ötürü haksız fırsat sağlayacağını veya tescilli markanın farklı kılıcı özelliğine zarar teşkil edecek bir işaretin izin gözetilmeden faaliyetini önlenmesini talep etmesidir.

Marka hak sahibi, markasını kendisi faaliyet koyabileceği  gibi diğer kişilerin de markasını kullanmasına izin gösterebilir. Markanın, asıl sahibinin izni gözetilmeden kullanılması doğrultusunda Sinai Mülkiyet Kanunu’nda ciddi yaptırımlar uygulanacaktır. Tescilin yasası olarak tanıyacağı tescilli markanın diğer şahıslara devri, miras ile intikali, kullanım haklarının lisansa konusu olması, rehin ile teminat şeklinde gösterilmesi gibi haklar tanır.

Tescili ile öteki firmaların kalitesiz ürünlerinde markayı kullanarak, markanızda değer kaybı yaşatmasına engel olabilirsiniz. Öteki gerçek veya tüzel şahıslar sizden evvel markanın tescili adına müracaatta bulunabilir. Bu durumda asıl marka sahibinin hak kaybına neden olabilir. Tescil edilebilirlik hükümlerine sahip olması durumunda markalar tescil edilerek 10 sene korunacaktır.

Her 10 sene sonunda uygulanacak yenileme istemi ile de koruma istenildiği kadar uzatılması mümkündür.