Marka Tescil Mersin, 0 324 328 36 00 , Mersin Marka Tescil , Marka Tescili Mersin , Mersin Marka Tescili , Patent Tescil Mersin , Mersin Patent Tescil , Marka Patent Mersin , Mersin Marka Tescil

Mersin Marka Tescili

Marka Tescil Mersin
15 Mayıs 2013

Mersin Marka Tescili

Toplum nezdinde sıklıkla telaffuz edilen marka patent, isim hakkı, isim patenti, isim tescili  vb. gibi kullanımların gerçek karşılığı marka tescildir. Bir kelime veya logonun marka değeri taşıyarak korumaya alınması Marka Tescil işlemi ile yapılabilir. Mersin marka tescil ofisimiz işlemleri tecrübeli ekimiz ile sizlere kaliteli hizmetler vermektedir.

Marka patent tescil işlemleri Marka Patent Vekili firması olarak Marka tescil Mersin ofisimiz aracılığı ile yapılmaktadır. Yürüttüğümüz tescil işlemlerinin sadece Türk Patent ve Marka Kurumu onaylar..

Marka tescil ise; Bir kelime veya logonun bir ürün veya hizmetin üzerinde kullanılması adına ayırt edici özelliğe sahip olması ile kayıt altına alınarak korunması işlemidir. Tescil edilen markalar Sinai Mülkiyet Kanunu kapsamında korumaya alınır.

Marka Başvurusu yapılmadan, öncelikli olarak, marka, kendi sınıfında aynı veya benzer olan müracaatlar ve tescilli markalar  varlığının kontrol edilmesi gerekir. Bu işlem marka ön sorgulama ile yapılır.

Marka, kendine ait sınıfının tespit edilmesi en önemli süreçlerdir. Aksi takdirde başka sınıfta müracaat edilmesi sonradan hak kaybına sebebiyet verebilir.

Marka Tescili Başvurusu Evrakları;

  • Marka Başvuru Formu, Tescil sahibi kendi kimlik bilgilerini dolduracaktır.
  • Marka başvuru ücretinin ödenmesi ile ilgili dekontu
  • Hazırlanan ve tescil edilmesi istenen kelime, logo veya işaret.
  • Vekaletname

Patent Başvurusu İçin,

Patent ise; Bir buluş veya icadın diğer kişiler tarafından kullanılmaması için kayıt altına alınması ve korunması işlemidir. Bu açıdan buluş, sanayide uygulanabilir ve tekniğin daha önceden bilinmemesi gerekir. Buluş sahibi, buluşunu belirli süre için tekel kullanım haklarını patent tescil belgesi ile kazanılır.

  • Patent Başvuru Formu
  • Patent Başvuru Ücreti
  • Patent adına kısa tarifname ile buluşun teknik çizimleri
  • Vekaletname