Marka Tescil Mersin, 0 324 328 36 00 , Mersin Marka Tescil , Marka Tescili Mersin , Mersin Marka Tescili , Patent Tescil Mersin , Mersin Patent Tescil , Marka Patent Mersin , Mersin Marka Tescil

Marka Patent Mersin

Mersin Marka Patent
25 Şubat 2013
Mersin Marka Tescil,Marka Tescil Mersin

Mersin Marka Tescil,Marka Tescil Mersin

Marka Patent Mersin

Marka Patent, marka isim hakkı, isim patenti, isim tescil gibi sıklıkla duyduğumuz kelimeler aslında bir marka tescilidir.

Bir firmaya veya kişiye ait hizmet veya ürünlerin diğer kişiler nezdinde ayırt edilmesine vesile olabilecek logo veya kelimelerin kayıt altına alınması ve korunması işlemine marka tescili denir. Mersin Marka tescil ofisimiz piyasa şartlarına göre sizlere en kapsamlı ve kaliteli tescil ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Kelime, isim veya logoların marka değeri taşıması adına tescil edilmesi işlemleri Mersin Marka Patent ofisimiz aracılıyla yapılacak müracaat sonrasında söz konusu markaya itirazların yapılabilmesine dair 2 aylık ilana çıkarılacaktır. Marka nu sürede hiç bir itiraza konu olmaması akabinde, tescil işlemleri tahmini olarak 6 ay ile 11 ay arasında sonuçlanır.

Türk Patent ve Marka Kurumu uzmanları tarafından yapılacak araştırma 4 ay kadar sürmektedir. Tescilin onaylanmasına mani olacak bir durum olamaması durumundan marka, bültende 2 aylık ilan aşamasına alınır. Markanın bültende yasal ilan aşaması 2 aydır.

Tescilli marka sahipleri ve daha önceden müracaat eden kişiler, müracaat hakkında bilgilenmesi ve gerekmesi durumunda itiraz edebilme haklarını kullanabilmesi bu ilan süresi kapsamında yapılır. Yapılan müracaata itirazda bulunan olmaması akabinde marka, tescil sürecine alınır. Tescil aşamasını geçilirken, 2 ay içinde evrak ile harç tutarlarının tamamlanması ile sonraki 1 ay içinde Marka Tescil Belgesi marka patent tescil danışmanlık firması olarak uzmanları tarafından marka sahibine gönderilir.