Marka Tescil Mersin, 0 324 328 36 00 , Mersin Marka Tescil , Marka Tescili Mersin , Mersin Marka Tescili , Patent Tescil Mersin , Mersin Patent Tescil , Marka Patent Mersin , Mersin Marka Tescil

Marka Tescili Adres Değişikliği

Marka Tescili Adres Değişikliği

Markanın başvurusu sırasında veya marka tescil edildikten sonra tarafınıza ulaşan marka tescil belgesi adına istenildiği zaman Marka Tescili Adres Değişikliği yapabilirsiniz. Marka tescil adres değişikliği yapılması için Türk Patent ve Marka Kurumu ve marka sahibi için vekil firmamızın hesabına gerekli işlemi ücretinin yatırılması gerekir.

Marka adres değişikliği, fazla masraf tutmadan kolayca yapılabilen bir işlemdir. Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından sadece marka adres değişikliğinin yapıldığını belirten yazı iletilmektedir. Yeni adrese istinaden düzenlenmiş marka tescil belgesi istemeniz durumunda ayrıca marka tescil belgesi çıkartılması gerekmektedir.

Adres Değişikliği Nasıl Yapılır?

Marka sahibi, mevcut adresinde değişiklik gitmek isterse, değişiklik marka ve patent tescil ofisimiz aracılığı ile Türk Patent ve Marka Kurumu’na bildirilecektir. Bir firmanın fazla sayıda tescilli markası olması durumunda, adres değişikliği kendisinin olan tüm tescilli markalar adına yaptırması gerekir. Adres değişikliği işlemleri marka tescil Mersin ofisimiz danışmanlığından yapılabilmesi adına alt kısımdaki evrakların hazırlanması gerekmektedir.

  • Marka tescil belgesi orijinali
  • Vekaletname
  • Adres değişikliği yapıldığını belirten evrak
  • Gerekli harcın ödendi belirten evrakın aslı
  • Hizmet Sözleşmesi.

Bu evraklar tamamlanmasının ardından kuruluşumuzun marka uzmanları sizin adınıza gerekli tüm işlemlerin takibini yapacaktır.

Marka tescil belgesi için oluşabilecek tüm değişikliklerin Türk Patent ve Marka Kurumu tarafına bildirilmesi önem arz eder. Marka sahibi, adresinde değişikliğe gitmesi durumunda yeni adresi, Mersin marka tescil ofisimiz aracılığı ile resmi kuruma bildirilecektir. Şayet adresteki değişiklik, resmi kuruma bildirilmemesi durumunda hak kayıplarına neden olabilir.