Marka Tescil Mersin, 0 324 328 36 00 , Mersin Marka Tescil , Marka Tescili Mersin , Mersin Marka Tescili , Patent Tescil Mersin , Mersin Patent Tescil , Marka Patent Mersin , Mersin Marka Tescil

Marka Tescil Süreci

Marka Tescil Süreci

Marka Tescil Süreci, marka ön araştırması ile başlayıp tescil belgesi almak ile son bulur. Başvuru yapılması için marka tescili için gerekli evraklar hazırlanmalı ardından, ilgili markaya yönelik marka ön araştırma işlemine tabi tutmak gerekir. Bu sayede markanın benzeri veya aynısının önceden tescile konu olması ve müracaat durumun hakkında bilgi edinilmesini sağlar.

Marka sorgulama hizmetimizden faydalanmak için uzmanlarımız müracaat ederek ücretsiz şekilde yaptırabilirsiniz. Bu hizmetimiz sayesinde, araştırma yapıldığı an itibari ile önceden tescil edilmiş veya müracaatı yapılmış markalar ile tescili yapılmak istenen marka karşılaştırılmaktadır. Marka ön araştırma işleminin ardından gerekmesi durumunda Mersin marka vekili firmamızın uzmanları, ilgili markanın tescil edilmesi hakkında, gerekli yorumları rapor halinde tarafınıza sunacaktır.

Marka Tescil İşlemleri

Marka tescil işlemleri adına ilk önce marka tescil Mersin ofisimize müracaat edilmelidir. Şirketimizin uzmanları sizlere adına Türk Patent ve Marka Kurumu tarafına gerekli resmi işlemleri başlatacaktır. Markanın tescil aşaması ilse yaklaşık 6 at ile 11 ay arasında tamamlanmaktadır. Bu sürede, müracaat süreci, markanın resmi kurum tarafından incelenmesi, markanın yayın çıkarılması ve tescil onayı aşamalarından meydana gelir.

İnceleme Aşaması

Marka, müracaat aşamasından itibaren 4 aylık Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından incelemeye alınır ve tescil kriterlerini taşıması durumunda resmi markalar bülteninde ilana çıkarılması hüküm verilir.

İlan Süreci

Başvuru ile inceleme aşamasını tamamlayan markalar her ay ilana çıkarılan markalar bülteninde 2 ay süre boyunca ilanda kalır. Amaç ise; Diğer şahıslar tarafından gelecek itirazlara beklenir.

Tescil Aşaması

Marka tüm bu süreçleri geçip tescil hükmü verilmesinin ardından, tescil hükmü marka vekili Mersin marka tescil ofisimize bildirilir. Gerekli ücretin yatırılmasının ardından 2 içinde Marka Tescil Belgesi tarafınıza gönderilir.