Marka Tescil Mersin, 0 324 328 36 00 , Mersin Marka Tescil , Marka Tescili Mersin , Mersin Marka Tescili , Patent Tescil Mersin , Mersin Patent Tescil , Marka Patent Mersin , Mersin Marka Tescil

Marka Tescil Nedir

Marka Tescil Nedir?

Marka Tescil, bir kuruluşun tüm sermayesini temsil eden kelime veya logoların kayıtlı ve korunmasıdır. Bu tür imgelere yasal anlamda tescili yapılmalıdır ve aynı zamanda bu hakları ispatlayacak belgeler hak sahibinin elinde olmalıdır. Marka patent vekillik firmamız Marka tescil Mersin ofisimiz sizlere tescil ve danışmanlık konularında kaliteli hizmet vermektedir.

Mersin marka tescil ofisimiz aracılığı ile kazanılan Marka koruması, ürün veya hizmette söz konusu tescilli marka kullanan marka sahiplerinin haklarını korumaya altına alan sistemdir. Markanın asıl sahibi, ilgili ibarenin ürün veya hizmetinde uygulayan aynı zamanda kullanımını sürdürenledir.

Tescilli markalar ile tescilsiz olanları kıyaslarla tescilli yani koruma altına olanlar önemli olanaklara sahiptir. Başvuru sürecinde, resmi kurumun uzmanlarınca incelenen, tescile uygun bulunması durumunda ise yayına alınan marka bu süreçte önceki tescilli marka ve müracaat sahipleri tarafından gelecek itirazlara açılan marka, tüm kişiler tarafından denetimden geçerek tescil altına alınır.

Markalar tescil edilmesi ve korunması ile sadece diğer kişilerin haksız gelir elde etmesinin önüne geçmesinin yanında, Asıl marka sahibine karşı haksız gelir elde ediyor suçlaması ile haklarını kullanmamasının önüne geçmektir. Çünkü; bu hususta, varlığından bilgisi dahi olunmayan lakin tescilli marka ile ayırt edilmesi çok güç benzer olan tescilli markası bulunan kişi veya işletmeler, tarafınız karşı ağır yaptırımlarda bulunabilir. Ayrıca dava açarak asıl marka sahibinin haklarını kullanmasını engelleyebilir. Sonuç olarak da tüm yatırımlar ile çalışmalar bir anda ciddi risk altında girer.