Marka Tescil Mersin, 0 324 328 36 00 , Mersin Marka Tescil , Marka Tescili Mersin , Mersin Marka Tescili , Patent Tescil Mersin , Mersin Patent Tescil , Marka Patent Mersin , Mersin Marka Tescil

Marka Tescil Ne Kadar Sürede Alınır

Marka Tescil Ne Kadar Sürede Alınır, Marka Tescil Süresi

Marka Tescil Ne Kadar Sürede Alınır?

Marka Tescil Ne Kadar Sürede Alınır? sorusuna istinaden kesin bilgi vermek olanaksızdır. Ama Marka Tescil işlemleri, başvurusu ile başlamakta ve markanın tescil bağlanması ile belgenin düzenlenmesi ile son bulur. Tescil süreci tahmini olarak 6 ay ile 11 ay arasında tamamlanır. Bu süre içinde, tescil sürecindeki müracaata itiraz gelmemesi ayrıca müracaatının resmi kurumu tarafından ret hükmü verilmesi ile olur. Marka tescil Mersin ofisimiz sizlere tescil ve danışmanlık konusunda kapsamlı hizmet vermektedir.

Mersin Marka tescil danışmanlık ofisimizin uzmanları aracılığı ile yapılan başvurularda, marka müracaatı ret edilmesi gibi olumsuzluklar söz konusu değildir. Gerekçemiz ise, tescil başvurusu yapılmadan evvel ayrıntılı olarak marka ön araştırması uygulamasını yapmamız ayrıca süreçte karşılaşılabilecek risklerin tümünü müracaat sahibine bildirmemizdir.

Marka tescil aşamasının ilk 3 ayı, müracaat edilen kelime veya logonu tescile uygunluk durumunun incelenmesi ile geçmektedir. İlk aşamayı sorunsuz geçen müracaatlar, bülteninde ilana çıkarılır. Daha sonra diğer marka hak sahipleri nezdinde itiraza konu edilmesi beklenir. Müracaata itiraz yapılması akabinde bu itiraz İlgili yasa gereği incelenmeye alınır.

Marka ilanına itirazlar, ofisimiz uzmanları eşliğinde itinalı çalışma yapılarak marka sahibinden onay alınarak yapılır. Marka, bültende 2 ay kalır. Bülten süresi tamamlanması ile sonradan yapılan tüm itirazlarda şeklen ret edilir. Bu sürede başvuruya itiraz yapılmaması durumunda başvurusu tescil hükmü yazısı marka ve patent vekili ofisimize beyan edilir.

Tescil hükmü yazısında yapılan müracaatın tescil ile tamamlanabilmesi adına gerekli harcın yatırılmasına dair bilgilendirmede bulunulur. Tescil Belgesi harcı marka sahibi nezdinde şirketimizin hesabına ödenmesi kapsamında marka tescil belgesi aşaması tamamlama işlemini tamamlanır. Belge eksiz tamamlama şeklinde betimlenen bu işlemin bildirim tarihinin ardından 2 ay içinde tamamlanması gerekir. Bu işlemin ardından Marka Tescil Belgesi 1 ay içinde tarafımıza tebliğ edilir. Ardında da marka sahibimize ulaştırılır.