Marka Tescil Mersin, 0 324 328 36 00 , Mersin Marka Tescil , Marka Tescili Mersin , Mersin Marka Tescili , Patent Tescil Mersin , Mersin Patent Tescil , Marka Patent Mersin , Mersin Marka Tescil

Marka Tescil Nasıl Yapılır

Marka Tescil Nasıl Yapılır?

Marka Tescil Nasıl Yapılır? kısaca; İlgili yasa gereği belirli prosedürler kapsamında yapılır. Bir ibarenin marka şeklinde kayıt altına alınması ve korunması adına kelime veya logo gibi imgeler, pek çok analizden geçmesinin ardından marka değeri olmaya hak kazanmakta ayrıca bu ibarelerin asıl sahiplerine pek çok hususta koruma kazandırmaktır. Tescil işlemi gerçekleşirken takip edilmesi gereken bazı prosedür bulunmaktadır. Marka patent Mersin ofisimizin tescil ayrıcalıklarından faydalanabilirsiniz.

Marka tescil işlemleri konusunda Mersin Marka ve patent vekili firmamız Türk Patent ve Marka Kurumu tarafına gerekli tüm işlemleri sizin adınıza yürütmektedir.

Marka kayıt altına alınarak korunması istenirse öncelikle talep edilen belgelerin eksiz şekilde firmamıza ibraz edilmesi gerekir. Şirketimize ibraz edilen müracaat evrakları ve belgeleri ile resmi müracaat başlatılması ile o an itibari ile müracaat kesinleşir. Ve marka resmi olarak korunmaya başlar. Şayet gelen evraklarda eksiklik olması durumunda ise eksiklerin giderilmesi adına resmi kurumu müracaat sahibine 2 ay ek zaman verir. Fakat bu süre içinde eksiklikleri giderilmeyen müracaatlar iptal edilir.

Marka başvurusu uygun şekilde yapılmış ise resmi kurum müracaatı esasına uygun şekilde incelemeye alır.  Başvuru ret nedenleri kapsamında yer alması durumunda müracaat reddedilir. Şayet müracaat usulüne uygun şekilde yapılmışsa Marka Bülteninde tüm kişilere açılır ve ardından 3. itirazlar beklenir.  İtiraza gelmemesi durumunda ve eksiksiz yapılan müracaatlar tescil işlemi tamamlanarak sicile işlenir. Son olarak kayıt ile birlikte Marka Tescil Belgesi marka sahibine gönderilir.

Markaların korunma süresi resmi olarak 10 senedir. Bu süre tamamlanınca tescil yenilmesi yapılması gerekir. Bu da koruma süresi dolduğu andan geriden başlayan 6 aylık içinde yapılabilir.