Marka Tescil Mersin, 0 324 328 36 00 , Mersin Marka Tescil , Marka Tescili Mersin , Mersin Marka Tescili , Patent Tescil Mersin , Mersin Patent Tescil , Marka Patent Mersin , Mersin Marka Tescil

Marka Tescil

Mersin Marka Tescil,Marka Tescil Mersin

Mersin Marka Tescil,Marka Tescil Mersin

Marka Tescil

Marka tescil, Tasarlanan bir ibarenin kayıt altına alınması ve korunması işlemidir. Tescil başvurusu öncesi, marka araştırması yapılması önemlidir. Marka ön araştırması neticesinde tescil işlemlerinin uygulanıp uygulanmayacağı kanısına varılmaktadır. Bu araştırma işlemi, marka, hangi sınıflarda faaliyete konacaksa belirlenerek gerçekleşmelidir. Marka Patent Vekili Marka tescil Mersin ofisimizin sizlere bir ayrıcalık olarak sunduğu tescil ve danışmanlık hizmetlerimiz faydalanabilirsiniz.

Yapılan araştırmanın sonucu olumlu olması durumunda markalar adına resmi müracaat aşamasına geçilir. Marka tescil Mersin ofisimizin hizmetleri kapsamında Online marka başvurusu sayesinde, markaların müracaatın yapıldığı an itibari ile işleme alınır ve marka koruması başlar. Türk Patent ve Marka Kurumu’nun uzmanları yapılan başvuruyu tescili uygulanıp uygulanmayacağı hususunda incelerler.

Tescile uygun bulunan ibareler yayın aşamasına alınır ve Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından her ay ilana çıkarılan Marka bülteninde ilana alınır. İlan süresi 2 ay olmakta ve bu sürede tüm diğer kişiler tarafından itiraz edilmeye açıktır. 2 aylık sürenin sonunda itiraza konu olmayan marka, onaylanarak ve tescil harç ücreti yatırması kaydı ile tescil belgesi müracaat sahibine gönderilir.

Tescil edilen Marka, 10 yıl boyunca devlet koruması altındadır. 10’ar senelik süreler ile tescil yenilemesi yapılması kaydı ile marka koruması süresi sınırsız olarak uzatılması mümkündür.

Marka başvuru işlemleri, müracaat formunun doldurulması ile Mersin marka patent alma ofisimize elden teslim edilmesi ile yapılabilir. Uygun ve eksiksiz yapılan başvurular resmi kurum tarafından müracaat tarihi hatta anı itibariyle işleme konur.

Mersin Marka ve Patent Vekillik firması olarak şirketimizin sizlerin hizmetine sunduğu online marka başvurusu ile söz konusu markalar an itibari ile işleme alınır.