Marka Tescil Mersin, 0 324 328 36 00 , Mersin Marka Tescil , Marka Tescili Mersin , Mersin Marka Tescili , Patent Tescil Mersin , Mersin Patent Tescil , Marka Patent Mersin , Mersin Marka Tescil

Marka Tescil Belgesi

marka tescil belgesi Mersin

Marka Tescil Belgesi

Hizmetlerin veya ürünlerin diğerlerinden ayrılmasına vesile olacak farklı kılıcı tüm ibarelerin kayıt altına alınması ile tescil edilmesi sonucunda marka tescil belgesi alınarak korunur. Bu konuda Mersin marka patent danışmanlık ofisimizden danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Marka tescili, söz konusu markaları korunmasını sağlayarak asıl sahibine ait olmasını sağlamaktadır. Marka tescil belgesi almak ile ilgili marka 10 seneliğine korumaya alınır. Bu sürede markanın asıl sahibi talep etmesi durumunda her 10 senenin sonunda koruma uzatılabilir.

Markanın tüm tekel hakları asıl sahibinin elinde olabilmesi adına ilk yapılması gereken işlem resmi kurumunun onayıyla birlikte marka tescilinin yapılmış olması gerekir. Gerekli müracaatın ardından markanın tüm tekel hakları müracaat sahibine ait olmaktadır.

Marka müracaatı yapılmadan önce marka, marka ön sorgulama işlemine tabi tutulması gerekir. Bu işlemde, en sağlıklı sonuç alınması açısından marka vekili Mersin marka tescil ofisimiz marka uzmanlarımıza yaptırılması gerekir.

Ön araştırma, tescil başvurusu yapılmış veya tescilli markalar ile benzer niteliklere sahip olup olmadığı konusunun araştırması işlemidir. Uzmanlarımızın elde ettiği netice ile başvuruya kısmen veya tamamen reddedilme ihtimalini belirlemektedir.

Marka Tescili Belgesi almak için süreç kapsamında en önemli işlem olan sorgulama olumlu olursa tescil aşaması başlatılır. Marka sahibi, resmi kurumun yapacağı gerekli süreçler sonunda tüm aşamaları olumlu tamamlaması ile birlikte markanın tescili yapılarak tescil belgesi almaya hak kazanır.

Mersin’de hizmet veren Marka Tescil Mersin ofisimiz başta Mersin olmak üzere ve diğer tüm iller en çok tercih edilen marka patent vekili firmasıyız. Marka başvurusu ve sonrası tğm yasal işlemlerde firmamız tarafından hizmet alabilirsiniz.