Marka Tescil Mersin, 0 324 328 36 00 , Mersin Marka Tescil , Marka Tescili Mersin , Mersin Marka Tescili , Patent Tescil Mersin , Mersin Patent Tescil , Marka Patent Mersin , Mersin Marka Tescil

Marka Patent Nasıl Alınır

Marka Patent Nasıl Alınır?

Marka Patent Nasıl Alınır? konusunda sizlere şunu belirtmemiz gerekir. Marka patent aslında marka tescilidir. Doğal olarak burada marka tescil süreci belirtilmektedir. Tescil süreci ise, Mersin marka tescil ofisimiz yapılacak müracaatın ardından söz konusu markaya itiraz yapılıp yapılmadığına ilişkin İlana çıkarılır. Bu aşamada markaya itiraz gelmemesi durumunda, tescil işlemleri 6 ay ile 11 ay arasında tamamlanır. Mersin marka patent tescil danışmanlık ofisimiz marka ve buluşların tescili açısından kapsamlı hizmet vermektedir.

Mersin marka tescil ofisimiz uzmanlarını Türk Patent ve Marka Kurumu tarafına yapacağı müracaat kurum tarafından yapılacak araştırma ile İnceleme 3 ay kadar sürede tamamlanır. Marka, tescil edilmeye mani durum olmaması ile marka bülteninde yayına alınır. Marka Bülteni`nde 2 ay askıda durur.

Öteki marka sahipleri konu hakkında bilgilenmesi aynı zamanda, benzer tescilli marka hak sahipleri tarafından itirazlar İlan aşamasında yapılır. İtiraz eden olmaması durumunda tescil işlemine geçilir. Gerekli, evrak ile tescil harç eksikleri giderilerek yaklaşık 2 ay sonra Marka Tescil Belgesi tarafınıza iletilir.

Marka Tescili Başvurusu için;

  • Marka Başvuru Formu, eksiksiz doldurulmalıdır.
  • Marka başvuru ücretinin yatırılması ile ilgili dekontu.
  • Hazırlanan  kelime veya logo.
  • Vekaletname

Patent Alma İçin,

Patent ise, geliştirilen bir buluşun sanayide kullanılabilecek tekniğin kimseler tarafından bilinememesi kapsamında yer alması ile kayıt edilmesi ve korunması işlemidir. Buluş sahibi, buluş ürününün yasada ön görülen kısıtlı süre içinde tüm tekel kullanım hakklarını kazanmasını patent tescil belgesi ile sağlar.

  • Patent müracaat formu, buluş sahibi nezdinde eksiksiz doldurulmalıdır.
  • Patent müracaat ücretinin ödenmesi ve dekontu,
  • Patent alma için tarifname aynı zamanda varsa buluşun teknik çizimleri
  • Vekaletname