Marka Tescil Mersin, 0 324 328 36 00 , Mersin Marka Tescil , Marka Tescili Mersin , Mersin Marka Tescili , Patent Tescil Mersin , Mersin Patent Tescil , Marka Patent Mersin , Mersin Marka Tescil

Mersin Marka Patent

Marka Patent Mersin
25 Şubat 2013
Marka Tescil Mersin
15 Mayıs 2013

Mersin Marka Patent Tescili

Bir kelime veya logonun kayıt altına alınması marka tescili ile yapılmakta ve bu sayede tescilli marka, taklide konu edilemez aynı zamanda, marka yalnızca müracaat sahibine mülkü durumuna gelir. Mersin marka patent tescil ofisimiz tescil konusuna Mersin başta olmak üzere tüm illerimizde sizlere hizmet vermektedir.

Marka patent, isim tescil, isim hakkı olarak da telaffuz edilen bu işlemler sayesinde, adı duyulmuş markalar diğer kişiler tarafından icra edilemez.

Marka Tescil İşlemleri

Tescil işlemleri, Marka tescil Mersin ofisimiz aracılığı ile Türk Patent ve Marka Kurumu tarafına yapılı. Marka ve patent tescil danışmanlık ofisimiz ile çalışılması durumunda , tescil işlemleriniz daha sağlık ve hızlı ilerleyecektir. Marka tescil belgesi almak için, ön müracaat işlemleri, tescilini talep ettiğiniz markanın sorgulaması yapılacaktır.

İtirazlar için 2 aylık bülten aşamasına giren marka, diğer marka sahipleri tarafından incelemeye alınır.

2 aylık sürede, itiraza konu olamayan marka, kayıt işlemlerinin yapılması adına marka tescil belgesi harcı yatırılır. Ardından 10 senelik süre ile marka koruması başlar. Markaların tescil işlemleri tamamlanması ile birlikte artık tescilli marka, diğer kişiler tarafından taklide konu edilmesi ve diğer kişiler tarafından üretiminin yapılmasına ve satılması engel olunur.

Büyük firma olunmasının ardından, marka tescilinin olmaması durumundan diğer kişiler bu markanın tekel yürütme haklarını almaları durumunda, büyük sorun ile karşılaşılır. Hatta işletmenin adını satın alınması adına oldukça yüklü ödeme yapılması gibi güç durumuna kalınabilir.