Marka Tescil Mersin, 0 324 328 36 00 , Mersin Marka Tescil , Marka Tescili Mersin , Mersin Marka Tescili , Patent Tescil Mersin , Mersin Patent Tescil , Marka Patent Mersin , Mersin Marka Tescil

Marka Devir

Marka Devir

Markalar Tescil edilmesi ile birlikte gerektiği zamanlarda diğer kişilere marka devir edilmesi marka tescil Mersin ofisimiz aracılığı ile Türk Patent ve Marka Kurumu tarafına yapılması ile mümkündür.

Marka tescil Mersin ofisimizin uzmanları aracılığı ile yapılacak Marka devri, talebe bağlı şekilde, kişiye veya firma tarafına gerçekleşebilmektedir. Markaların devri, markaların müracaat aşamasındayken de yapılabilir. Lakin marka müracaatına ret gelmesi durumunda hem maddi hemde manevi açıdan zarara uğrama tehlikesi yer almaktadır.

Bir şirketime ait markanın devir işlemlerinde şayet şirketi tümü ile diğer kişiye devredilecekse ayrıca markanın devrine gerek kalmaz. Diğer söylemle şirketinin aktif ile pasifini komple diğer bir kişiye devretmesi halinde markasını da devretmiş sayılır.

Sadece marka devri gerçekleştiğinde ise markanın yeni sahibine, markaya aşt yeni tescil numarası ile yeni tescil belgesi verilir. Markaların devri gerçekleşmesi adına ilk önce devir alacak kesim marka ve patent ofisimiz hesabına marka devir harcını ödemelidir.

Bu belge sayesinde taraflar ilgili marka veya markaların tescil belgesi ile beraber noter huzuruna gider ardından marka devri anlaşması imzalar. Anlaşmada tescil numarası, tescil edildiği tarih, markanın sınıfları ile markanın ismi açık şekilde yer almalıdır. Bir markaların devredilmesi adına bir kaç husus hakkında bilgi sahibi olunması gerekir. Bunlar;

Devri işlemi yapılacak markada haciz ile rehin gibi durumunda yer almaması gerekir. Markanın ayırt edilmeyecek seviyede benzerleri olması durumunda onlarda aynı marka ile beraber devri yapılmalıdır. Marka devir anlaşmasının gerekli bilgileri ayrıntılı şekilde taşıması gerekir.