Marka Tescil Mersin, 0 324 328 36 00 , Mersin Marka Tescil , Marka Tescili Mersin , Mersin Marka Tescili , Patent Tescil Mersin , Mersin Patent Tescil , Marka Patent Mersin , Mersin Marka Tescil

Marka Başvurusu Belgesi

Marka Başvurusu Belgesi

Marka Başvurusu Belgesi, Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde tescili başvurusu yapılan markalara verilir. Bu belge ile birlikte markalar, 10 senelik süreler ile koruma altına alındığını belgeler. Bu 10 senelik süre, yenilenmesi şartı ile süresiz şekilde marka koruması uzatılabilir. Marka ve paten vekilliği firmamız marka tescil Mersin ofisimizin tescil ve danışmanlık konusunda verdiği hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Marka Başvurusu Belgesi veya Marka Tescil belgesi almak adına ilk önce marka başvurusu yapılması ardında da tescil aşamasının tamamlanması gerekmektedir. Marka tescil aşaması ile, müracaat resmi kurumu incelemesi, ilana açılma ve tescil onayı gibi aşamalardan meydana gelir.

Yeni Sinai Mülkiyet Kanunu kabulü ile birlikte, yayın esnasında itiraza konu olmayan markalar adına tescil süreci 6 ay ile 11 ay arasında tamamlanmaktadır.

Mersin marka patent tescil danışmanlık firmamız tarafından markaların tescil aşamasına başlanılmadan evveli mutlaka şekilde marka ön araştırılması yapılması tescil aşamasını olabildiğince kısa sürede tamamlanmasını sağlamaktadır.

Marka, tescil aşamasında resmi süreç başladığında, ilk işlem olarak Türk Patent ve Marka Kurumu tarafında marka uzmanlar eşliğinde incelemeye alınır. Marka uzmanın yapacağı inceleme, mevcut marka kanunu ve marka yasası kapsamında marka alma hükümlerine esas olarak yapılır.

İnceleme aşamasını tamamlayan marka tescil müracaatları, 3 aylık incelemenin ardından 2 alık yayına alınır. Markaların tescili yapılmadan evvel yayına çıkarılması neredeyse dünya genelinde geçerli kuraldır. Markaların alakalı kanunlara uygun şekilde aynı zamanda tüm kişilere açık yayına alınır.